Představitelé města Karlovy Vary ve středu 23. listopadu slavnostně otevřeli další volnočasový areál. Po Rolavě a Meandru je to Náplavka podél řeky Ohře, jejíž délka je přes jeden kilometr. Začíná u Chebského mostu a končí u Tuhnické lávky. Nabízí širokou škálu možností a na své si tam přijdou lidé různých věkových kategorií i různého zaměření. Hlavním smyslem je ale zakomponování řeky do života Karlovaráků, protože hned na několika místech došlo k jejímu zpřístupnění, ať už formou pontonů, schodů nebo mola.

"Celá investice, která začala po filmovém festivalu, stála 37,4 milionu korun bez DPH. Náplavka je důkazem, že jsme konečně začali pracovat s řekou a doufáme, že v takových projektech budeme ještě pokračovat," uvedla při otevření primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Hotel Klínovec
Hotel Klínovec čeká oprava za stovky milionů. Do Vánoc by mohly být posudky

Uvolněný radní Petr Bursík (ODS) připomenul, že když město začalo před 3,5 roku s přípravou projektu ne všichni mu byli zcela nakloněni. "Jsem rád, že jsme ho nakonec realizovali tak, jak jsme si ho vlastně představovali. Zcela nejtěžším na něm totiž bylo, že se nachází v aktivní záplavové zóně, a proto mělo Povodí Ohře přísné podmínky. Musím ale říci, že nakonec jsme našli společnou řeč a Povodí Ohře nám vyšlo maximálně vstříc. Díky tomu se řeka stává součástí našich životů. Hranice Ohře se lidem zpřístupnily," konstatoval radní Bursík. Jak dodal, z prvků, které nakonec nemohly být kvůli záplavové zóně do Náplavky umístěny, jde o koupací bazének a tři mola, která měla zasahovat do řeky.

Součástí areálu jsou přírodní prolézačky pro děti, vodní koutek s pumpou a šrouby, různé interaktivní prvky, zvonkohry, zrcadla s měnícími se obrazy, ale třeba i dvě zařízení pro tělesně handicapované - kolotoč a houpačka. Je tam také prostor pro opékání buřtů, ale i pro psí agility či cvičení seniorů.

Ilustrační foto.
Podvodnici z Chebska naletěly stovky lidí. Okradla je o půl milionu

Náplavka je volně přístupná a vybízí k celoročnímu užívání. I když byla ve středu slavnostně otevřena, veškeré práce ale na ní dokončeny nejsou. Až budou vhodné klimatické podmínky, čeká ji totiž na jaře ještě sadbová a finální zahradní úprava.