Výchovně- poradenské služby vyhledává stále více lidí. Například letos to bylo v Karlových Varech přibližně o tisíc klientů více než loni a o dva tisíce více než předloni. Tyto služby zajišťuje Pedagogicko-psychologická poradna, kterou nyní naleznete v nových prostorách na adrese Lidická 38 (budova Domova mládeže), v Karlových Varech Horních Drahovicích.

Karlovarská poradna je zařízení, které poskytuje poradenské a psychoterapeutické služby v oblasti výchovy a vzdělávání nebo sociálního a profesního vývoje dětem, jejich rodičům a pedagogům. Na příchozí do poradny nyní čeká více místa a větší zázemí.

„V těchto prostorách bude konečně klid na práci, který potřebujeme. Je tu konečně čekárna pro příchozí i zrekonstruované toalety. Celé prostory jsou hezčí a příznivější," sdělila ředitelka poradny Jolana Mižikarová.

Klid na práci je rozhodně třeba. Mění se totiž i složení problémů, se kterými lidé do poradny docházejí.

„Dříve to bývaly z osmdesáti procent výukové obtíže ve škole. Nyní je výuka problémem v padesáti procentech případů. Zbytek tvoří vztahové problémy. Rozrůstá se střídavá péče rodičů a s tím i příslušné obtíže," doplnila ředitelka.

Za příjemným a vstřícným kolektivem žen se do nových kanceláří mohou vydat i učitelé. „Poskytujeme služby i směrem k pedagogům. S nimi můžeme konzultovat situace s žáky nebo problémy, se kterými si nevědí rady," doplnila Mižikarová.

A aby těch novot nebylo málo. Do budoucna se uvažuje i o zřízení arteterapeutické skupiny, ale to je zatím pouze v jednání.

Krajské poradny:

Karlovy Vary

Lidická 38

Sokolov

Karla Hynka Máchy 1276

Cheb

Palackého 1562/8