Kdo nechce navštěvovat fitcentra a posilovny, lopotit se tam s činkami a přesto chce být fit, má jedinečnou možnost. V sokolovském parku Bohemia nebo v areálu Baníku si může nejen zaběhat, ale i zacvičit. K vhodnému sportovnímu oblečení stačí už jen dvě věci. Za prvé je to vlastní hmotnost cvičence a za druhé chuť se hýbat.

Město otevřelo dvě nová hřiště s pevným cvičebním nářadím pro tak zvaný street workout. To je trénink pod širým nebem podle zásad kalisteniky, tedy s vlastní tělesnou vahou. Cvičení venku na čerstvém vzduchu je pro lidský organismus příznivější. Poskytuje také možnost seznámení s větším množstvím lidí podporujících stejnou věc.

„Náš záměr umístit nové prvky pro street workout se setkal s velkým ohlasem. Jsem rád, že mladí lidé v našem městě chtějí a nyní i mohou takto sportovat. Děkuji Václavu Šimkovi za tento nápad," řekl místostarosta Sokolova pro školství a kulturu Ladislav Sedláček. Hřiště jsou přístupná zcela zdarma.

V Česku je tento sport veřejnosti většinou zcela neznámý. Styl tréninku je však známý tisíce let a jeho základy lze nalézt v řecko-římské gymnastice. Již teď má sport řadu příznivců. „Trénovat se dá opravdu všude. Podobné cvičební prvky na čerstvém vzduchu jen vítám. Odsouvá se tak do pozadí výmluva o tom, že nemám kde cvičit," směje se Lukáš Frejlach, jehož oblíbeným pohybem je i běh. Další se přidává.

„Je to fakt záhul. Chodím s klukama na Baník a učím se stále nové cviky, kterých lze provozovat nespočet," pochvaluje si Tomáš Šmídl. Sokolov zaplatil za obě zařízení necelých 400 tisíc korun.