Dalším městem, které bude bez přívodu tepla z elektrárny, je Sokolov. Zdejší obyvatelé to však nezaregistrují. „Výjimkou je stejně jako v předchozích letech primární městská síť CZT Sokolov, která bude mimo opravované úseky zásobovaná z náhradního tepelného zdroje společnosti HEXION, a.s.," řekla mluvčí ČEZ Michaela Jírovcová.

Ta potvrdila, že na pravidelnou letní odstávku se už nyní intenzivně připravují zaměstnanci společnosti ČEZ Teplárenská z provozní jednotky Tisová.
„Odstávka tepla je podle plánu rozdělena tak, aby se podařilo v co nejkratších časech opravit, zkontrolovat a zrevidovat veškeré zařízení, které za normálního provozu není možné odstavit. Revizemi, opravami i běžnou údržbou tak projdou všechny naše parovody a horkovody, včetně páteřních napáječů a odboček," říká za ČEZ Teplárenskou Josef Kníže, manažer provozní jednotky Tisová.

Lidé už jsou připravení. „Odstávka teplé vody je každý rok, nedá se nic dělat. Dříve byly odstávky i tři týdny, to bylo horší. Nyní neteče teplá voda jen pár dní, což se dá zvládnout. Sprchuji se v práci nebo u rodičů," říká Josef Chrástecký.

„ČEZ Teplárenská, a. s., zásobuje v západních Čechách teplem Sokolov, Březovou, Citice, Svatavu, Habartov, Královské Poříčí a Bukovany. Kromě odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o téměř 12 150 domácností," dodala Jírovcová.