Prezident Miloš Zeman ocenil v úterý v Sokolově chráněné dílny KRUFIN za to, že zaměstnávají převážně handicapované lidi. Popřál jim, aby nová vláda přestala s experimenty, na které postižení prý jen doplácí. Miloš Zeman tam následně absolvoval prohlídku samotných dílen, kde také v jídelně poobědval se zástupci i řediteli významných organizací z oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. O hlavu státu a hosty se přitom starali studenti Hotelové školy z Mariánských Lázní.

„Máte opravdu nádherné zaměstnání. Pomáhat zdravotně postiženým je opravdu záslužná práce," prohlásil Miloš Zeman na uvítanou k manželům Krupovým, jednatelům KRUFINu. Následně se vydal na prohlídku prodejny a dílen. Firma se mimo jiné zabývá kompletováním kosmetických obalů. „Už chápu, proč devadesát procent vašich zaměstnanců jsou ženy," glosoval prezident ukázku výrobků KRUFINu. V dílnách Miloš Zeman krátce podebatoval se zaměstnanci. „Přeji vám štěstí a především zdraví. A také bych rád, aby se odstranily některé experimenty, které zdravotně postižené postihují. Snad se k vám nová vláda bude chovat lépe než za ministra Drábka," neodpustil si rýpnutí do bývalé Nečasovy vlády. Při prohlídce hlava státu ochotně podepisovala knihy i památníky, a dokonce se zaměstnanci pózovala pro památeční fotografii. Pro prezidentův podpis spěchala i zaměstnankyně Alena Branzová. „Jsem dojatá, až mi jdou slzy do očí. Četla jsem jeho knihu Jak jsem se mýlil v politice. Proto jsem ráda, že mi ji prezident podepsal," řekla.

V KRUFINu pak prezidenta čekal pracovní oběd o čtyřech chodech. Zaměstnanci jídelnu chystali už od pondělního odpoledne. „Začínali jsme strouháním jablek, krájením masa. Hlavní část vaření nás ale čekala v úterý ráno," prozradila vedoucí jídelny Andrea Jelínková. Obsluhu pro významnou návštěvu zajišťovali studenti hotelové školy. O třicet významných hostů spolu s řidiči a ochrankou se starali číšníci, kuchaři i sommeliéři.

„Dostali jsme přesné instrukce, z které strany obsluhovat. Hosty také musíme obsloužit v přesném pořadí. Nástup jsme trénovali snad desetkrát, pan ředitel si na to hodně potrpí," řekli před slavnostním obědem David Justich a Karlo Klonfarová, kteří byli pověřeni přímo obsluhou prezidenta. Nervozitou prý netrpěli.