Zástupcům policie, hasičů, armády a záchranky hejtman sdělil své poznatky z návštěvy mezinárodního letiště v Karlových Varech. Tam se osobně přesvědčil, zda jsou zavedena a plněna opatření, která by měla zabránit případným bezpečnostním rizikům.

„Chceme ujistit naše obyvatele, že na letišti okamžitě začala platit zvýšená bezpečnostní opatření, na kterých spolupracuje policie s celníky. Obě složky shodně potvrdily dostatek příslušníků i pro potřeby větších bezpečnostních nároků," uvedl hejtman Havel.

Podle krajského policejního ředitele Oldřicha Tomáška policisté zvýšili přítomnost na nádražích, kde se lidé přepravují mezi Karlovarským krajem a německými regiony, tedy především v Chebu a také v Aši. „Pokračuje permanentní spolupráce české, bavorské a saské policie týkající se pohybu migrantů v německém příhraničí. V souvislosti s vyhlášením prvního stupně ohrožení terorismem se také zvyšuje počet policejních hlídek v ulicích," dodal Oldřich Tomášek.

Jak uvedl Václav Klemák, ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, sbor přešel na úroveň akceschopnosti A. „Prověřujeme některé postupy v operačním řízení a posiluje se operační středisko," vysvětlil Václav Klemák.

Ředitel Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary Jaroslav Kořínek diskutoval s hejtmanem o plánovaném cvičení aktivních záloh Hradba 2016, které se uskuteční v dubnu letošního roku a bude se jej účastnit i jednotka z našeho regionu.

„Vojáci dostali nařízení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky ke zvýšení ochrany a ostrahy vojenských objektů, což samozřejmě platí pro všechny vojenské objekty na území našeho regionu," uzavřel Jaroslav Kořínek.