Otázka zněla: „Jste pro obnovu historické Vřídelní kolonády architektů F. Fellnera a H. Helmera a pro ukončení oprav havarijního stavu současné Vřídelní kolonády z roku 1975?“

„Místní referendum NENÍ PLATNÉ z důvodu nesplnění účasti alespoň 35 procent oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob,“ stojí v zápisu k plebiscitu na úřední dece karlovarského magistrátu. Na konání referenda dohlížel obor vnitřních věcí.

„O závěrech referenda jsem byl informován. K jeho platnosti chyběla účast tří set lidí. Což je poměrně těsný výsledek,“ uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). Ten nyní svolá koordinační poradu. „Na ní určíme nezbytný rozsah prací na současné Vřídelní kolonádě, která je v havarijním stavu, a také prodiskutujeme vypsání mezinárodní architektonické soutěže na novou Vřídelní kolonádu,“ doplnil primátor Kulhánek.

Jedna z volebních místností, kde občané Karlových Varů hlasovali v prvním místním referendu byla i v Základní škole Dukelských hrdinů.
Zeman v kraji vyhrál s dvojnásobkem hlasů, než získal při prvních volbách

Referendum o Vřídelní kolonádě mělo být podle organizátorů pro obyvatele Karlových Varů výjimečnou příležitostí, jak obnovit slávu a prosperitu tohoto města. Lidé v plebiscitu totiž hlasovali o obnovení původní litinové kolonády architektů F. Fellnera a H. Helmera, která byla v roce 1939 rozebrána.

Jenomže město se výsledky historicky prvního karlovarského referenda nyní řídit nemusí. K urnám přišlo méně než 35 procent lidí z celkového počtu 37 761 oprávněných voličů.