Rodiče jsou nyní obezřetní a neskrývají obavy. Do auta se měl pokusit muž nalákat dítě před základní školou v Úšovicích.

„Jednalo se o černé auto BMW s tmavými skly," řekl tatínek chlapce. Ten varování o nebezpečném automobilu rozšířil i přes sociální síť. „Snažil se syna nalákat do auta, ten mu naštěstí utekl. Nechci ani domyslet, co by se stalo, kdyby nebyl tak duchapřítomný a nezachoval chladnou hlavu," doplnil otec.

Celou záležitostí se začala zabývat policie. „Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o incidentu," sdělila mluvčí krajských policistů Kateřina Krejčí. „Okolnosti prošetřujeme, šetříme a zpřísnili jsme kontroly u mariánskolázeňských škol," řekla.

Případ vyděsil rodiče dětí, kteří mají obavy, aby se auto na místo nevrátilo. Děti více střeží a opakují jim, jak se v takové situaci zachovat. „Znovu a znovu dceři říkám, že se nesmí bavit s cizími lidmi a že nemůže k nikomu neznámému sedat do auta," uvedla maminka Kateřina, jejíž dcera navštěvuje stejnou školu. „Nic jiného než prevence nám nezbývá. Pokud máme čas, jdeme jí naproti, ale někdy musí ze školy chodit sama."

Strach mají i rodiče z jiných škol. „Kde je řečeno, že to nezkusí jinde," řekl Otakar Kalous z Mariánských Lázní. „Nemůžeme dělat nic, jen neustále dětem opakovat, co mají a nemají dělat. Jsem ale moc rád, že policisté nevzali celou záležitost na lehkou váhu a opravdu ke školám jezdí."

Děti jsou bohužel snadnou kořistí zvláště pro svou důvěřivost a malou sílu. Policisté radí rodičům, aby poučili své dítko o tom, že nemá hovořit s cizími lidmi a už vůbec s nimi nikam nechodit nebo nasedat do jejich auta. V případě, že se se školákem někdo neznámý pokouší navázat kontakt, měl by na člověka upozornit kolemjdoucího nebo co nejrychleji utéci. Děti by si také nikdy neměly od neznámých cokoli brát.

„Děti učím odmalička, že nesmí s nikým hovořit," podělila se o rady Hana z Chebu.