Až na pět tisíc korun může přijít nepozornost či nerespektování dopravního značení v Sokolově. Řidiči by proto měli v následujících dnech zbystřit svou pozornost. Nejen jezdit, ale i parkovat podle zvyku se nevyplácí. Začíná totiž jarní plošný úklid města. Auta, která budou bránit blokovému čištění ulic, budou odtažena.

„Apelujeme na všechny řidiče, aby plně respektovali jasné dopravní značení a nenechávali svá vozidla odstavená na komunikaci, kde bude čištění probíhat," říká velitel městské policie Petr Kubis. Odtah vozidla se může prodražit, a to až na pět tisíc korun.

Překážející vozidla budou odtažena firmou Auto 3000 na odstavnou plochu v Dolním Rychnově. Firma si účtuje za úplný odtah 1500 korun. Stává se, že auto má odtahová služba naložené a přiběhne jeho majitel. V tomto případě si musí připravit rovnou tisícovku. A do třetice odtah započatý, kdy firma přijede a ještě nezapočne v úkonu, ten je za 750 korun. Pokud řidič nenajde vůz na svém místě, musí se obrátit na městskou policii.

„Zde vyplní formulář k vydání odtaženého vozidla. Poté mu strážníci předají mapku odstavného parkoviště a mohou udělit blokovou pokutu až do výše dvou tisíc korun. Firma Auto 3000 je ochotna přivézt auto zpět na místo, z kterého ho odtáhla. Řidič však zaplatí dalších 1500 korun," upřesnil radní Jan Picka.

Vloni od 15. dubna do 30. května na nerespektování dopravního značení doplatilo 53 řidičů, jejichž auta byla kvůli blokovému čištění ulic odtažena. Úklid probíhá většinou až do začátku června. Jsou však i výjimky, kdy lidé nezaplatí nic. Pokud někdo doloží, že byl nemocen nebo pobýval prokazatelně delší dobu v cizině, mělo by být vše v pořádku. „Nemám s tím problém. Auto večer zaparkuji jinam. Jednou jsem ale vybíhal na poslední chvíli, protože jsem zapomněl," říká Pavel Stejskal ze Sokolova.