Obyvatelům chodovského sídliště U Koupaliště a ulice Revoluční by se na podzim mělo konečně částečně ulevit od problémů s parkováním. Na sklonku léta by do těchto lokalit mělo přibýt celkem přes osm desítek parkovacích míst. Město do výstavby plánuje investovat více než šest milionů korun.

„S parkováním, nebo spíš neparkováním v Chodově mám své zkušenosti. Situace na sídlišti je hlavně v odpoledních hodinách, kdy se lidé vracejí domů z práce, někde skutečně katastrofální. Člověk bloudí i desítky minut, než najde nějaké místo, a další čas stráví na pěší cestě zpátky k místu, kam potřeboval původně dojet," myslí si řidička Magdalena Grosmannová. Podobné zkušenosti mají i desítky dalších lidí, pro něž jsou potíže s parkováním na chodovských sídlištích každodenní realitou. Vedení města si ale potíže uvědomuje a snaží se řidičům alespoň částečně ulehčit. „Víme, že v této oblasti parkovací místa bytostně chybí. Parkoviště vznikne místo starého škvárového hřiště, takže současně nijak nenaruší zeleň na sídlišti. S výstavbou nebudou spojena žádná omezení, příjezdové cesty projektant navrhl tak, aby místní obyvatele obtěžovala co nejméně. Jedná se o terénní práce, kde navíc ani není zapotřebí žádná zvlášť těžká technika," uvedl místostarosta Chodova Patrik Pizinger. U Koupaliště by mělo přibýt 72 parkovacích míst za zhruba šest milionů korun. „Momentálně vyřizujeme stavební povolení a další potřebnou administrativu. Následovat bude výběrové řízení a stavět bychom chtěli začít v srpnu. V září by tak mohlo být parkoviště zkolaudováno a vzápětí uvedeno do provozu," doplnil Pizinger.

Zhruba deseti nových parkovacích míst se ale dočkají také řidiči v Revoluční ulici. „Podobné parkoviště už je na jednom jejím konci. Výstavba dalšího tam situaci zcela nevyřeší, ale jistě místu odlehčí," poznamenal Pizinger s tím, že nová místa v Revoluční ulici přijdou město na zhruba 850 tisíc korun.