Seniory v loketském domě s pečovatelskou službou potěšil v sobotu v podvečer benefiční koncert domácí kapely Roháči. Pro obyvatele pečovatelského domu to byl nevšední zážitek. Vytržení z šedi každodenního stereotypu přivítali s povděkem. Zároveň na sebe nechali dýchnout vánoční atmosféru, která některým posluchačům dokonce vehnala do očí slzy pohnutí.

„Něco takového jsme tu ještě neměli. Moc se nám to líbilo," pochvalovala si Jarmila Ryšavá, seniorka z loketského domu s pečovatelskou službou. „Bylo moc příjemné, že Roháči zahráli i některé známé koledy, které jsme si mohly zazpívat s nimi. Což jsme také udělaly, i když nám to už moc nejde," smějí se posluchačky. Věru Tvrdíkovou naopak některé vánoční písně dohnaly k slzám. „Bohužel mi přímo na Štědrý den zemřel manžel. Některé texty ve mně vyvolaly spoustu vzpomínek. Byl to ale moc krásný koncert," svěřila se seniorka.

Roháči koncertovali seniorům už několikátým rokem. Do pečovatelského domu v Lokti ale letos dorazili poprvé. „Snažíme se zahrát i těm, kteří se na naše běžné vánoční koncerty nedostanou. Občas je zkrátka potřeba udělat nějaký dobrý skutek," vysvětluje kapelník Roháčů Ríša Melichar. „Zároveň tento koncert pojímáme jako takovou generální zkoušku na šňůru vánočních koncertů. Je to tak přínosné jak pro nás, tak doufejme i pro posluchače," prozradil muzikant. Na oplátku senioři pro kapelu vlastnoručně připravili pohoštění.

Letos v prosinci vystoupí Roháči celkem čtrnáctkrát. První vlaštovkou byl včerejší koncert v sokolovském klášteře sv. Antonína Paduánského. Vidět a především slyšet je nadále bude možné v tradičních lokalitách, jako je Chlum Svaté Maří, Útvina nebo Karlovy Vary. „Kam se těšíme nejvíc? To se ani nedá říct. Těšíme se na všechna místa," shodují se muzikanti. „Zajímavý ale určitě bude například koncert v Lokti. Nově se přesouvá do kostela sv. Václava, budou tam svíčky a jistě i kouzelná atmosféra," láká kapelník návštěvníky k poslechu.

Až Roháčům skončí prosincový kolotoč koncertů, rovnou se vrhnou na nahrávání nové desky. „Studio už je zamluvené, v lednu začínáme nahrávat. Nové, v pořadí už deváté album by mělo spatřit světlo světa v létě roku 2014," uzavřel Ríša Melichar. Doposud poslední album kapely je přitom z roku 2011 a je věnováno právě vánočním písním.