A vlastně i příležitost pro ty, kteří místo mají, ale uvažují o změně. To jsou burzy práce, jejichž sérii v Karlovarském kraji začíná práce ve středu 24. října v Ostrově a v Chebu. Následovat budou burzy v Karlových Varech a v Sokolově.

Na burzách, jejichž pořadatelem je Úřad práce ČR (ÚP ČR), se představí zaměstnavatelé působící v oblasti v lázeňství, zdravotnictví, v sociálních a poštovních službách, maloobchodu, potravinářství, textilní výrobě, ve stavebnictví, v kovovýrobě a v oblasti automobilového průmyslu.

„Hledat budou především poštovní doručovatele, operátory výroby a montážní dělníky, číšníky a servírky, kuchaře, skladníky, řidiče, stavební dělníky, prodavače, pomocný personál ve zdravotnictví, kontrolory kvality, manipulační a montážní dělníky v automobilovém průmyslu či administrativní pracovníky,“ uvedla Veronika Dankanicsová, vedoucí oddělení trhu práce Krajské pobočky ÚP ČR v Karlových Varech.

Burzy práce jsou určeny nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, zkrátka všem, kteří hledají nebo chtějí změnit své stávající zaměstnání. Snahou je maximálně přispět ke sladění nabídky a poptávky na trhu práce.

„Krajská pobočka úřadu práce v Karlových Varech tak reaguje na současnou situaci na pracovním trhu spojenou s velkým nárůstem volných pracovních míst. Proto jsou tyto akce určeny také všem zaměstnavatelům, kteří by rádi prezentovali svá volná pracovní místa a získali tak vhodné zaměstnance,“ poznamenala Alice Kalousková, ředitelka Krajské pobočky ÚP ČR v Karlových Varech.

Všichni, kdo hledají zaměstnání, dostanou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč. Pro tyto případy doporučuje ÚP ČR zájemcům o práci, aby si s sebou vzali profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi.

Na burzách má vždy své zastoupení také Úřad práce ČR. Jeho specialisté podají zaměstnavatelům i ostatním návštěvníkům informace o projektech, které ÚP ČR nabízí. Ať už je to Podpora odborného vzdělávání, Rozvoj systému podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením na volném trhu práce nebo Rodina není překážkou či Využij pracovní příležitost v Karlovarském kraji a Zdravotní postižení není hendikep. „Cílem burz práce je komplexně informovat zaměstnavatele i uchazeče o zaměstnání o možnostech podpory zaměstnanosti ze strany úřadu práce,“ dodala Kalousková.

Patrně nejnižší počet lidí bez práce za uplynulých deset let byl evidován v září měsíci v Karlovarském kraji, kde se podíl nezaměstnaných snížil z 2,8 procenta v srpnu na 2,7 procenta v září. Přesto se řada firem potýká s akutním nedostatkem pracovních sil.

Kde jsou v regionu Burzy práce
Ostrov – 24. 10., Klínovecká 1407
Cheb – 24. 10., Svobody 207/52
Karlovy Vary – 30. 10., Závodní 385/98
Sokolov – 7. 11., Jednoty 654
Burzy se konají vždy mezi 13.00 – 16.00 hodinou.