Do výběrového řízení na opravu schodů před Městským domem kultury v Sokolově se nepřihlásila jediná firma. Žádná z nich zřejmě nebyla schopna garantovat, že se vejde do pěti milionů korun. Sokolov nyní řeší, zda přihodí další tři miliony a vypíše nové výběrové řízení jen na schody, či zkusí požádat o dotaci a v tom případě by přibyl i tolik žádaný výtah.

„Jednou z možností je, že bychom navýšili maximální cenu zakázky na osm milionů. Druhá možnost je, že bychom počkali, jestli bude na podzim ještě vypsaná výzva z Regionálního operačního programu Severozápad, a pak bychom se do ní přihlásili a projekt doplnili o výtah," upřesnil starosta Sokolova Zdeněk Berka. Osm milionů by pak město použilo na spolufinancování zakázky, která by byla za 30 až 40 milionů korun.

Město chtělo čerpat peníze i z takzvaných Norských fondů a postavit za ně výtahy z boční strany objektu. Narazilo však na několik komplikací, a tak raději od nápadu čerpat z těchto fondů ustoupilo. Zůstal projekt za 600 tisíc, který se prý neztratí. „Museli bychom sehnat partnera z Norska a budova má též památkovou ochranu. Projekt se však neztratí," slíbil starosta Sokolova Zdeněk Berka.

Městský dům kultury, mezi veřejností známý jako Hornický dům, už prošel nákladnou rekonstrukcí vnější fasády.