„Jedná se o službu, kdy auto jezdí pro potřeby našich starších občanů. Cílová skupina je 70+. Občan Sokolova starší 70 let, když si zařídí průkaz na sociálním odboru, tak může kamkoliv po Sokolově jezdit za 15 korun i včetně doprovodu," popsala službu místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Nyní se služba rozšířila i o doprovod v nemocnici.

Asistenti prevence působící v nemocnici nově pomáhají těm, kteří přijedou Senior expresem. Asistenti zajišťují v nemocnici pořádek, kdyby se tam dělo něco nepřístojného. Nemusí to už řešit zdravotnický personál. Hlavně však pomáhají lidem, kteří do nemocnice přijdou.

„Třeba se nemůžou dobře zorientovat, kde je jaká ambulance. A co se týče Senior expresu, tak když vezeme seniora, který je hůře pohyblivý, asistent už čeká přímo na recepci a dovádí takového člověka přímo do ordinace. Popřípadě na něj i čeká a odvádí ho zpět k autu," popsala Oulehlová.

Služba si zatím vyžádala největší investici do automobilu. Mzdy většiny asistentů i dvou řidiček hradí úřad práce. Ostatní platí Ministerstvo vnitra.
„Slyšel jsem, že něco podobného funguje v Plzni, tak proč ne tady? Starší lidi si to zaslouží," říká jeden ze sokolovských seniorů. A právě v Plzni se vedení sokolovské radnice inspirovalo.