Stav, na který občané sídliště koukají již mnoho měsíců. Město v těchto dnech dokončuje opravy ulice vedoucí kolem sídliště. Kdy se vrhne do středu mezi paneláky na tepnu Spartakiádní, není jisté.

„Co se týče oprav ulice Vítězné, v nejbližších dnech začne po zimě další etapa stavby, plánovaný termín dokončení je polovina měsíce září. Udělám vše pro to, aby tato část ulice byla opravená do konce prázdnin," slíbil starosta Sokolova Jan Picka.

Pokud jde o rekonstrukci Spartakiádní ulice a s tím související nárůst parkovacích míst, je zpracována studie a následně se bude řešit projekt a poté financování.

„Bohužel nejsem přesvědčený o tom, že se s rekonstrukcí začne v tomto volebním období. Když vše půjde optimálně, začalo by se v průběhu roku 2018," dodal Picka.

Dvě největší sokolovská sídliště Michal a Vítězná jsou léta takzvaně nedotčená. Chybí stromy, zeleň, posezení či příjemná kavárna. Vedení sokolovské radnice slíbilo nápravu. A začne na Vítězné. Nová studie hovoří o centrálním dětském hřišti, zatraktivnění okolí potravin v centru sídliště, mobilní kavárně mezi cyklostezkou a domem seniorů a vysázení stromů či nové zeleně.

„Doufám, že změna zeleně bude zásadní. Byly zde prakticky jen tři vzrostlé stromy," říká jeden z občanů sídliště.
Na Vítězné stojí podle hrubého odhadu přibližně padesátka nemovitostí. Poslední panelový dům byl dostavěn zhruba v roce 1993 a bydlí v něm shodou okolností současný starosta Jan Picka.