Vodohospodáři ji začali více upouštět, připravují se tak na silné srážky, jež mají přijít. Hladinu v nádrži regulují tak, aby nestoupala. Řekl to mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

„Začali jsme upouštět kolem 45 kubíků za sekundu, reagujeme na předpovědi. Bilance přítoku i odtoku je zhruba vyrovnaná, vzhledem k předpovědím nenecháváme nastoupávat hladinu v nádrži. To si necháme až na ty nejvyšší průtoky, abychom dokázali odříznout část povodně," uvedl.

V oblasti minulý týden pršelo, tento týden s přestávkami také. V pátek se intenzita opět zvýšila, ČHMÚ navíc upřesnila předpověď na srážky, které mají trvat ode dneška do neděle. Těžiště srážek se přesouvá ze šluknovského výběžku směrem ke Skalce a ještě do Bavorska. Protože skoro veškerá voda do Skalky přitéká z Bavorska, začalo se více upouštět. „Těch 45 kubíků je už trochu víc, než co by bylo v normální situaci, ale děláme to vzhledem k předpovědím a nasycenosti povodí," uvedl Svejkovský.

Podle meteorologů jsou dosavadní srážky na Chebsku jen předvojem toho, co se chystá. Kvůli nasycení půdy vodou každý další déšť automaticky znamená povrchový odtok, voda se tak dostává hned do řek a zvyšuje průtoky