Krušnohorská obec Šindelová chce do kdysi hojně navštěvovaného kempu u rybníka Tajch dostat zpátky stanaře. Ti v minulosti měli často smůlu, když uprostřed léta marně hledali volné místo, kde by mohli kempovat. Dnes je situace jiná. V polovině léta je u Tajchu jen několik stanů a obdobně tomu bylo i v předešlých letech.

Kempařů všeobecně podle provozovatelů kempů ubývá kvůli tomu, že lidé od kempování jednoduše upustili a raději jezdí na levné dovolené k moři. Do Šindelové ale jezdily desítky lidí a známých jen z okolí. Chyběla jim ale vybavenost a hospoda. Ta je přitom přímo u Tajchu i s molem. „Během let se stále měnili provozovatelé a lidé prostě nebyli spokojeni. Skončily také oblíbené kulturní akce, na které sem mířily davy lidí. Nyní se začíná vše lepšit," říká starosta obce Jaroslav Benda.

Obec se podle jeho slov snaží kemp udržovat čistý, pravidelně sekat trávu a v plánu jsou i zásadní opravy. Ty se budou týkat samotného rybníka, kterému se bortí hráz. „Přilehlá silnice je přetěžována kamiony lesníků. Bortí se límec," řekl starosta. Do oprav se chce obec pustit už příští rok na jaře. „Je to složité, neboť do oprav musí promluvit samotní lesníci, obec i silničáři. Po opravě nicméně chceme začít znovu lákat návštěvníky," doplnil.

V současné době stanuje v Šindelové jen několik lidí. Líbí se jim klid a upravený kemp. Uvítali by ale více toalet a lepší sprchy. „Jezdím do Šindelové už dlouhých sedmatřicet let. Kemp byl v minulosti doslova napěchovaný stany. Dnes jsme tu skoro sami. Je to škoda," posteskla si Jitka Šromová z Kraslic, která na Tajchu tráví už čtvrtý týden. Dříve s rodinou jezdila pod stan. Dnes už do Šindelové jezdí s karavanem. „Pamatuji si, když se tu konaly country bály a další akce. Nenechaly si je ujít stovky lidí," doplnila.
Obec Šindelová na jaře rybník odpustí a začne s pracemi. Podle tamního zastupitele Rudolfa Kovaříka chce radnice po opravách postupně začít kemp vybavovat novými atrakcemi. Nyní tam toho zase tolik není. Jen jedna starší prolézačka. Kempaři také doufají, že obec v budoucnu rozšíří sociální zázemí a veřejné sprchy.

Starosta Benda má za to, že by lidé mohli slyšet na nízké ceny. Dítě zaplatí za den pobytu 7, dospělý 15 korun. Za stan návštěvník zaplatí 15 a za přívěs 30 korun a za auto 22 korun na den.
Kromě restaurace přímo u rybníka se dá kvalitně najíst i v druhé šindelovské restauraci, kde mají otevřeno kromě středy celý týden.