„Já tady jezdím už deset let. Je to můj rodný skatepark a v něm pro mě všechno začalo," vzpomíná profesionální skateboardista a sokolovský rodák Lukáš Muchna. Dle jeho slov je skatepark dobře naprojektován a má úspěch i u lidí, které sem Lukáš pozval z jiných měst.

Sokolovský skatepark není postaven pouze pro profesionály, naopak. Překážky jsou nastaveny tak, aby se na nich začátečníci co nejvíce naučili. „Jezdí se mi zde suprově. Protože jsem spíš začátečník, tak oceňuji to, že je tu více menších překážek. Občas chodím do parků i v Praze, kde často přebývám, ale ten sokolovský má super komunitu. I když jdu někdy úplně naslepo, tak vždycky potkám někoho známého. Rozdíl mezi starým a novým parkem je tak velký, že asi nemá cenu to nějak rozebírat do detailu," chválí překážky i atmosféru skateboardový nadšenec a muzikant Robert Picka.

„Od rekonstrukce se zájem zvedl. Jezdí zde hodně mladých lidí. Jediné, co mě trápí, je pár jedinců, kteří tady neudržují pořádek. Chtělo by to správce, který by skatepark kontroloval," říká Muchna.

„Přemýšleli jsme i o možnosti dohody s některou skupinou, která tam jezdí. Mohla by si to vzít do správy," řekl před časem místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Autor: R. Cichocki, Š. Vesselová