Osud bývalé 4. ZŠ v Sokolově zůstává nejistý. Zastupitelé nechtějí školu zbourat ani ji prodat. Na svém posledním zasedání odmítli kupce, který za budovu nabízel 2,8 milionu korun. Demolice je drahá a tak osud budovy zřejmě přenechají na bedrech nového zastupitelstva.

„Neexistuje žádné dobré řešení, ale odkládání není řešení vůbec žádné. Oddálení rozhodnutí nemá smysl, budeme jen platit údržbu. Buď byty nebo zbourat!," doporučil jeden ze zastupitelů Jaromír Dvořák. Jeho slova potvrdil Pavel Beran z odboru správy majetku města.

„Doposud nás opuštěný objekt stál zhruba milion. Nyní ročně dalších až 250 tisíc a bude to stále více. Rok se na nemovitost nesáhlo. Bude nutné zaplatit i ostrahu objektu," řekl Beran. Doposud prý do bývalé školy zajížděli úředníci města a to i víkendech, ale to podle Berana stále nelze.

Městu zájemce nabídl za budovu školy necelé tři miliony korun. Podle záměru by firma v objektu vybudovala asi 40 bytů. Lidé z okolí se však obávali, že by se škola mohla změnit v ubytovnu pro sociálně slabé.

Během pouhých čtyř dnů sepsala tisícovka z nich petici proti prodeji. Demolice by mohla vyjít až na 13 milionů korun. Proti prodeji se nakonec vyslovilo 17 z přítomných 25 zastupitelů. Co se školou bude do budoucna, se zastupitelé nedohodli.