Smlouva s provozovatelem, Autobusy Karlovy Vary, je však podepsána jen do září 2016. Město proto požádá kraj, aby smlouvu provozovateli do konce roku prodloužil. Nového pak vybere v příštím roce.

„Sokolov musí nějakým způsobem tuto situaci řešit, aby tam nevzniklo nějaké dvouměsíční bezvládí a nehrozilo nebezpečí vrácení dotace. Proto vyzveme Karlovarský kraj, aby prodloužil smlouvu se stávajícím provozovatelem do konce letošního roku. Od 1. ledna by terminál buď provozovalo město, nebo by vybralo výběrovým řízením nového provozovatele," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Zatím se vedení města přiklání k variantě, že provozováním terminálu pověří některou z městských organizací. S největší pravděpodobností to bude Sokolovská bytová.

Hned po vyřešení provozovatele dopravního terminálu se musí město vrhnout na provozovatele městské hromadné dopravy v Sokolově. Tomu stávajícímu, jímž jsou Autobusy KV, končí smlouva v roce 2018.

„Uložili jsme odboru správy majetku, aby k tomu vypracoval variantní řešení. Mohlo by se zdát, že je na to ještě dost času, ale pokud bychom se rozhodli jít variantou koncesního řízení, to trvá minimálně rok a půl," vypočítal Jakobec.

Jak upřesnil, výběr nového provozovatele je jednou z možností, jak provozování MHD vyřešit. Sokolov také zvažuje založení dopravního podniku po vzoru sousedního Ostrova. Ten by byl společný s provozovatelem, a to půl na půl. Do konce června by měl přijít návrh z odboru a rada by se jím měla vážně zabývat na červencovém zasedání.

Stavba moderního dopravního terminálu v Sokolově byla dokončena v roce 2011 a stála 100 milionů korun. Dotaci z evropských fondů na jeho výstavbu získal Karlovarský kraj, který se na financování spolu s městem a státem také podílel.