Dojičky krav a pilní traktoristé soutěžící ve strouhání cibule nebo slalomu se sudem od piva. Tematické kostýmy a občerstvení reprezentující bohatou sklizeň. To vše pod vedením předsedy JZD. I tak vypadaly v sobotu první sokolovské dožínky v historii. Nesly se především v duchu recese.

„Sedět jen tak v hospodě a popíjet nebo se válet u televize nás moc nebaví," vykládá Tomáš Velát, jeden z účastníků akce. „Proto s rodinou vyhledáváme akce, zkrátka chceme, aby se něco dělo. Je to vyžití jak pro nás dospělé, tak pro děti," dodává. Na dožínky s kamarády dorazili v montérkách a holinách, ženy se oděly do zástěry a šátku.

Příchozí byli přivítáni domácím chlebem se solí, organizátoři připravili bohaté občerstvení i tematické dekorace s motivy socialistických slavností.

„Sokolov je hornické město, dožínky tady nikdy v historii nikdo nedělal," vysvětluje organizátor Jiří Zubko. Pro účastníky připravil rozmanité tematické soutěže, slalomem se sudem od piva nebo plným kolečkem počínaje, pitím půllitru piva na čas a pletením vánočky konče. „Ve skutečnosti jde ale z velké části i o přátelské posezení. Je to taková recese, zábava pro malé i velké. Rádi bychom, kdyby se z dožínek do budoucna stala tradice," dodal Zubko. Akce se konala v prostorách hospůdky sokolovského jaderného krytu.