„Dělá se vše pro to, aby děti přišly první školní den do čistého. Spolu s vedením města absolvujeme kontrolní prohlídky a zatím vše vypadá dobře, s termíny není problém," říká vedoucí odboru školství a kultury Barbora Bardonová.

Město v letošním roce poslalo na opravy a rekonstrukce školských zařízení částku zhruba 20 milionů korun. Žáci, učitelé i zaměstnanci škol se mohou těšit například na novou kuchyň, tělocvičnu nebo šatny. Město školská zařízení v předchozích letech trochu opomíjelo.

„V uplynulých letech jsme se věnovali hlavně velkým akcím typu zateplování a shánění dotací z operačních programů a samotná údržba těchto zařízení trošku vázla. V letošním a příštím roce však tyto nedostatky napravíme," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Opravy školských zařízení byly zahájeny v červenci. V současné době je již dokončena oprava podlahy a obložení tělocvičny ZŠ v Běžecké ulici, kde došlo ke kompletní demontáži a následnému zhotovení nových parket, trámového roštu a dřevěného obložení stěn včetně roštu a krytů radiátorů.

Novými stavebními úpravami kuchyně a jejího zázemí včetně vzduchotechniky se po prázdninách může pyšnit základní škola v ulici Švabinského.
Nové šatny čekají na žáky základních škol v ulicích Křižíkova a Boženy Němcové.

Stavební práce probíhají také na přístavbě vstupní části do budovy MŠ v ulici Pionýrů. Vstupní hala bude sloužit jako kryté zádveří s přezůvkárnou a převlékárnou pro děti a jako prostor pro čekající návštěvy.

Mateřskou školu v ulici Kosmonautů čeká oprava kuchyně. V mateřince v Alšově ulici bude provedena renovace prádelny a sušárny.