Předpovědi meteorologů se naplnily. Na Sokolovsku padaly teplotní rekordy. Například v klimatologické stanici v Šindelové, která měří a odesílá data o počasí plzeňskému hydrometeorologickému ústavu, padlo třicetileté maximum. Horké počasí tak vyhnalo tisíce lidí k vodě. Koupaliště hlásí rekordní návštěvnost.

„Teplotní rekord byl překonán na řadě míst v celém Karlovarském kraji. Teploty dosahovaly až k pětatřiceti stupňům. Na stanici jsem naměřil 33,3 stupně Celsia a tyto hodnoty nejsou v naší nadmořské výšce ve druhé polovině srpna obvyklé," řekl provozovatel šindelovské stanice Rudolf Kovařík.

Například na koupaliště Michal v Sokolově, které je známé nejdelším toboganem ve střední Evropě, si našly v neděli cestu téměř čtyři tisícovky lidí. Další lidé už měli smůlu. Plná byla parkoviště i celý areál. Davy lidí tam zavítaly i včera. „O víkendu jsme zaznamenali naprosto rekordní návštěvu," potvrdila Jitka Bujárková z koupaliště Michal s tím, že i včera od ranních hodin se přišly vykoupat stovky lidí. „V neděli jsem se nestačila divit, kolik lidí na koupališti bylo. Neměli jsme šanci ani zaparkovat. Včera už to bylo trochu lepší, protože byli lidi v práci. Počasí je překrásné a doufám, že ještě vydrží, protože letos jsme si moc sluníčka ještě neužili," řekla Ladislava Cetkovská ze Sokolova.

Slunné počasí se bude i nadále držet. Teploty ale podle meteorologa Rudolfa Kovaříka začnou klesat. „Včera se teploty vyrovnaly těm nedělním. Nicméně na naše území míří studená fronta od západu, která přinese bouřky s deštěm. Teploty se ale budou pohybovat kolem 22 až 26 stupňů," doplnil.