Taneční skupina Mirákl pod vedením Andrey Burešové vstoupila do této sezony s velkým úspěchem. V prosinci uspěla hned v několika kategoriích na mistrovství světa v Polsku.

„Zlatou medaili dokázaly tanečnice vybojovat v konkurenci čtyřiadvaceti států," řekla vedoucí a choreografka skupiny Andrea Burešová.

Z regionálního kola soutěže Taneční skupina roku, které se konalo na jaře v Plzni, si Mirákl přivezl zlaté medaile v kategorii juniorů a v kategorii nejmenších. V kategorii dětí získal Mirákl 2. a 3. místo. Na Mistrovství Čech tour Taneční skupina roku v Chrudimi bodoval juniorský tým. Soutěže se zúčastnilo 14 skupin, které postoupily z regionálních soutěží. Tanečnice z juniorského týmu vytančily v extralize dance art zlaté medaile. Na Mistrovství ČR České taneční organizace, které se konalo v Praze, si Mirákl vybojoval titul Czech Dance Masters. Jako jediní z našeho regionu se protančili až do tohoto postupového finále a své zastoupení měli s 22 choreografiemi v extralize soutěže.

V regionálním kole soutěže Taneční skupina roku slavily úspěch také další sokolovské taneční skupiny, a to skupina Glamour Jany Anderlové a Beat Generation Romana Krátkého. Obě skupiny získaly na soutěži druhá místa ve své kategorii. Všechny sokolovské formace tak postoupily na mistrovství Čech do Chrudimi. Z tohoto mistrovství si Glamour přivezl druhé místo v dospělé kategorii PROFI show-show art, a postoupil tak na mistrovství České republiky v Praze.

Z finále Taneční skupina roku si glamourky přivezly krásné šesté místo, a staly se tak šestou nejlepší taneční skupinou z celého Česka a Slovenska.

Nemalé úspěchy má za sebou také skupina Beat Generation. V regionálním kole soutěže Svazu učitelů tance pro západní a jižní Čechy získala třetí místo v juniorské kategorii Street dance a postup na mistrovství ČR do České Lípy. V rámci soutěže Czech Dance Masters postoupila až do celostátního finále. Roman Krátký v květnu pořádal v zaplněném sokolovském divadle již třetí taneční exhibici, kde své taneční umění ukázali především členové skupiny Beat Generation, ale také hosté z blízkého okolí Sokolova. K vidění byla jak skupinová vystoupení, tak i jednotlivci. Tančily všechny kategorie od nejmenších dětí až po juniory. V příštím roce se můžeme těšit na exhibici s názvem Street Dance show 2017.