„Dát lidem s postižením stejnou šanci může být někdy pro zaměstnavatele složité. Ti, kteří takovou šanci poskytnou, přispívají k zapojení zdravotně postižených lidí do společnosti a je třeba je společensky ocenit,“ řekl k soutěži Jiří Novák, vedoucí týmu podporovaného zaměstnání Rytmus Sokolov.

Nominovat firmu může kdokoliv z veřejnosti. Soutěž byla v Karlovarském kraji vyhlášena 5. března 2018. Uzávěrka soutěže pak proběhne 23. dubna 2018. Hodnocení nominované firmy se ujme odborná porota. Ta vyhodnotí, jaké podmínky zaměstnavatel zaměstnanci se zdravotním postižením vytváří. Například typ pracovního vztahu, nakolik zaměstnavatel upravil pracovní prostředí, jestli je zaměstnanec s postižením zapojený do kolektivu tak, že si například může říct o pomoc, a podobně. Vyhlášení soutěže se uskuteční v druhé polovině května.

„Soutěž ukazuje potenciál, mnohdy skrytý, lidí se zdravotním postižením že jsou schopni odvádět kvalitní práci, vydělávat si a nebýt pouze závislými na sociálních dávkách. Že jsou firmy, které se zabývají společenskou odpovědností a jsou schopny přizpůsobit prostředí a podmínky lidem, kteří to mají těžší,“ uvedla ředitelka společnosti Rytmus Pavla Baxová.