V březnu se podařilo sestavit krajskou koalici, v níž uprázdněné místo komunistů zaujaly TOP 09+STAN, ODS a Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. A hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) ve funkci vystřídal Martin Havel (ČSSD). A už koncem dubna řešily obdobný koaliční problém Karlovy Vary. Z původní koalice zmizeli Karlovaráci a společně s KOA a ANO začali městu nečekaně vládnout sociální demokraté. Primátor Kulhánek (KOA) své křeslo obhájil. Politické změny na kraji i v Karlových Varech zpečetily koaliční dohody, ale programová prohlášení zůstala tak nějak stranou zájmu. Přestože právě tyto dokumenty a jejich plnění jsou vodítkem pro voliče v dalších volbách. Protože pokud politici pracují dobře, je spokojen také občan.

Pro krajskou koalici je pro rozpočtové období 2015 až 2016 prioritní hospodárné nakládání s veřejnými prostředky. „Cílem rozpočtové politiky kraje bude vyvážení úspor, naplnění závazků kraje a zároveň zachování investic pro rozvoj regionu, obcí, občanských sdružení a podnikatelských subjektů, s cílem zajistit lepší životní podmínky pro občany kraje," stojí v prohlášení. Základní investice chce kraj směrovat do dopravy, školství a zdravotnictví.

Karlovy Vary chtějí investice primárně směrovat do zařízení pro péči o seniory, městských komunikací, pokračování rekonstrukcí škol a školek, do revitalizace Alžbětiných lázní, tržních krámků v Lázeňské ulici a dalších součástí městské infrastruktury, spolupráce s Karlovarským krajem na revitalizaci Císařských lázní. Koalice chce také podpořit největší urbanistický projekt ve městě, tedy revitalizaci dolního nádraží a přilehlých prostor včetně komunikací a infrastruktury spolu s projektem modernizace hlavní přestupní stanice MHD směrem k jejímu multifunkčnímu využití pro MHD, propojení s železniční, regionální i dálkovou dopravou a parkovacím domem.