Peníze jim poskytne formou dotací Karlovarský kraj. O tuto formu finanční podpory byl velký zájem, žádosti podalo 81 sportovních organizací z regionu.

Dotaci z krajského programu tak dostane například TJ Jiskra Plesná na rekonstrukci kabin, TJ Olympie Hroznětín na výměnu střídaček a zábradlí nebo TJ Lomnice na nákup křovinořezu a opravu sekačky k údržbě hřiště.

„Jsem rád, že se dostalo na všechny žadatele, protože vím, jak je těžké zejména v případě malých oddílů sehnat peníze a stav zázemí pro sportovce je mnohdy katastrofální. Sama jsem se byla v několika klubech podívat, v některých případech bylo sociální zařízení tak zdevastované, že bych měla jako rodič problém tam vůbec dítě posílat. Přitom všichni dobře víme, že zvlášť v dnešní době je nutné děti přivést ke sportu co nejdříve a maximálně je v jejich snažení podporovat. Proto jsme také v letošním roce částku navýšili oproti loňsku o dva miliony korun,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Žadatelé mohli obdržet maximálně 150 000 korun včetně DPH.

„Výše příspěvků činí 65 až 80 procent požadované částky. Věřím, že klubům peníze pomohou vyřešit problém s chybějícím vybavením nebo chátrajícím sportovištěm a děti i mládež budou mít lepší podmínky ke sportovním aktivitám,“ dodal krajský radní Jaroslav Bradáč.