Zimní sezóna je ve skiareálu Boží Dar Neklid ještě stále v plném proudu. I přes oblevu z minulého týdne je na sjezdovkách stále dostatek sněhu. „Lyžuje se na všech sjezdovkách zcela bez omezení. Na víkend má být opět příjemné jarní počasí s teplotami nad nulou. Tedy ideální podmínky pro příjemné lyžování na jižních svazích Neklidu," uvedl mluvčí skiareálu Filip Majkus.

A dodal, že pokud mají lidé zájem vědět, jaké je svezení v závodní skicrossové trati, jež byla vybudována na sjezdovce Za Prahou, mají jedinečnou možnost právě dnes. Na trati se pojede otevřený závod ve skicrossu, kam se může přihlásit každý! Na stránkách skiareálu najdete potřebné informace a odkaz na přihlášku. „Provoz vleku Za Prahou ani dalších vleků a sjezdovek nebude akcí omezen," poznamenal Majkus.

Velmi dobře lze lyžovat také na Klínovci, kde jsou v provozu lanové dráhy CineStar Express, Suzuki, Dámská a vleky F, G na severní straně Klínovce. V provozu jsou dále pravidelné skibusy z Mariánské, Loučné, Háje, Kovářské, Božího Daru, Jáchymova a skibus mezi vrcholy Klínovce a Fichtelbergu.

Lyžovat by se mělo také na Plešivci, pokud nebude foukat. Z důvodu silného nárazového větru tu včera byla v provozu pouze lanová dráha Abertamy, sjezdovka č. 6 Renata a děstský park.

Dostatek sněhu je i na sjezdovce ve skiareálu Skipot v Potůčkách. Ve skiareálu Bublava Stříbrná je otevřena polovina z deseti sjezdovek a sněhu je tady stále kolem 65 centimetrů. Nejvyšší sněhová pokrývka je v současnosti na Klínovci, kde leží stále přes jeden metr.