„Byl to už jedenáctý ročník akce,“ uvedl Michael Kaplan, předseda Klubu plastikových modelářů Mariánské Lázně. Soutěžní výstava byla tradičně věnována jak dětem, tak dospělým. Děti navíc soutěžily ve dvou kategoriích, žáci a kadeti. „Nejmladšímu modeláři je sedm let,“ uvedl předseda.

Bohužel i modeláři v poslední době zažívají klesající trend zájmu. Děti už modelování neláká tolik, jako tomu bylo dříve. „Děti odvádí počítač,“ uvedl Michael Kaplan.

„Jsme rádi za každého mladého modeláře, který chce rozšířit naše řady. Ti, kteří by chtěli s modelováním začít, se nemusí bát, že na to zůstanou sami. Rádi zájemcům předáme zkušenosti. V případě, že nejmenší modelařina zajímá, mohou také navštěvovat modelářský kroužek, který funguje při Domě dětí a mládeže Dráček Mariánské Lázně,“ řekl předseda klubu.

NÁVŠTĚVNÍCI obdivovali stovky modelů.

Největší zastoupení měla na tradiční akci kategorie seniorů, tedy dospělých. Jedním z nejstarších účastníků byl sedmdesátiletý Josef Král, který vystavoval na akci bojová letadla. A nechyběly ani ženy v řadách plastikových modelářů. I když muži byli zcela jasně v přesile a zvítězili poměrem 86:2.

Návštěvníci, kterých přišlo na jedenáctý ročník akce požehnaně, mohli v příjemném prostředí mariánskolázeňské hotelové školy vidět modely letadel nebo bojové techniky. „Modely se mi moc líbily,“ řekl desetiletý Honzík z Mariánských Lázní. „Nejvíce asi to, jak věrohodně a také staře vypadají. Jestli bych to chtěl umět? Chtěl, ale neměl bych na to trpělivost.“