Aby mohli rodiče malých dětí klidněji spát, vyráží městská policie i v těchto dnech na dětské plácky a na pomoc si berou strážníci detektor kovů.
Bezpečněji se mohou cítit matky s dětmi na dětských hřištích v Sokolově.

„Strážníci městské policie se opět pustili do postupné kontroly všech veřejných dětských hřišť a pískovišť. Pomocí detektoru kovu zbavují tato místa nebezpečných věcí, které by mohly ublížit dětem či dospělým, kteří budou čas hry trávit na těchto místech. Tuto aktivitu provádějí strážníci dvakrát do roka," potvrdila Hana Procházková z městské policie. Samotní strážníci říkají, že teď po zimě na hřištích moc nebezpečných předmětů není. To prý teprve přijde, až se oteplí a plácky se zaplní.

„Kromě stávajících dětských hřišť město v pondělí otevřelo veřejnosti ještě další u základních škol, domu dětí a mládeže a v oddechovém parku Bohemia. Správci na těchto sportovištích a hřištích mají pro zájemce k zapůjčení sportovní náčiní. Koupili jsme další, nové," říká starosta Sokolova Jan Picka.

Obecně prospěšná společnost KOTEC v Sokolově, která mimo jiné pracuje s narkomany, uvádí ve svých statistikách, že za jeden rok pracuje až se 150 klienty užívajícími drogy. A za stejné období přijme téměř 27 tisíc použitých injekčních stříkaček.

„Kromě jiných činností i při tomto problému sami monitorujeme města či spolupracujeme s městskou policií a klienti mohou odevzdat použité injekční stříkačky jak v terénu, tak v našem centru na sídlišti Michal v ulici M. Majerové," říká Kateřina Vojáková ze sokolovské pobočky KOTEC.