Turistická horská vesnice Stříbrná se chce pustit do oprav rozbitých obecních komunikací. Dostane se na ně po letech, kdy se radnice prioritně pustila do plynofikace, výstavby vodovodu a kanalizace. Tyto investiční akce za asi třicet milionů korun už má Stříbrná za sebou, a tak svitla naděje, že místní už nebudou jezdit po zanedbaných silnicích.

Vedení obce ale přiznává, že z vlastních peněz opravy neutáhne. „Pokud bychom chtěli opravit všechny rozbité komunikace, potřebovali bychom okolo dvaatřiceti milionů korun. Zkoušíme nyní různé dotační tituly od kraje nebo ministerstev," řekl starosta Stříbrné Boris Jirsík.

Už letos by se obec podle Jirsíka chtěla pustit do prvních dvou etap oprav. V rozpočtu na to má vyčleněno pět milionů a počká, jak žádosti o dotace dopadnou. „Když jsme budovali poslední část kanalizace vedoucí od bývalé samoobsluhy ke Špičáku, už nám nezbylo na asfalt, takže budeme v první řadě muset opravit tuto silnici, jinak v zimě budeme mít problém s odhrnováním sněhu. Chceme už nový povrch udělat pořádně, neboť máme hotovy všechny sítě a nehrozí, že budeme muset znovu kopat," doplnil Jirsík.
Kromě cesty ke Špičáku by radnice chtěla opravit cestu u rodinných domů nad hlavní silnicí.

Místní doufají, že práce začnou co nejdříve. „Silnice ke Špičáku je v hrozném stavu, takže doufáme, že bude brzy opravena, stejně jako další obecní komunikace. Je to pro nás dobrá zpráva. Doufáme přitom, že opraveny budou i další silnice a hlavně také příjezdové cesty," řekla majitelka jednoho z rodinných domů ve Stříbrné.