K sedmnácti událostem vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji od 24. prosince do pondělního dopoledne. Z toho bylo pět požárů. V Chebu hořelo vybavení na balkoně bytového domu, kdy požár vznikl od vánočních svíček.

„V Kynšperku nad Ohří a Chodově hořel odpad v popelnici. V Plesné pak oblečení v kontejneru pro charitu. V Chebu v bývalých kasárnách vzplál nahromaděný odpad, požár se obešel bez škody," informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Jak dále uvedl, čtyřikrát hasiči zasahovali u dopravních nehod. Bouralo se u Aše, v Karlových Varech u golfu, v Plané a v Hazlově. Žádná nehoda si naštěstí nevyžádala vážné zranění.

Dvakrát hasiči vyjížděli likvidovat uniklé látky, jednou olej na vozovce a jednou unikající plyn v domě. Pětkrát pak pomáhali otevřít uzavřené prostory, nejčastěji pro záchrannou službu.

V Aši pak vyjížděli k hlášenému požáru, kdy se nakonec ukázalo, že se jedná o kouř z komína kotelny, jednalo se tak o planý poplach," doplnil Kasal.

Během Štědrého dne a Božího hodu bylo ve službě v Karlovarském kraji 600 policistů.

„Bohužel na Štědrý den byl v Karlových Varech v lázeňské části nalezen muž bez známek života. Ohledáním zemřelého nebyly zjištěny známky cizího zavinění. Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva k objasnění všech okolností," sdělila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Více policistů mohli lidé zaznamenat také v blízkosti veřejně navštěvovaných míst, jako jsou vánoční trhy anebo obchodní centra, kde měli zvýšený dozor.

„Na Štědrý den a Boží hod vyjely policejní hlídky v kraji k 160 zákrokům na žádost občanů, z toho v 18 případech šlo o dopravní nehody. Celkem se lidé dopustili 10 trestných činů, mezi nimi například několika vloupání do objektů, krádeže peněženky v obchodě nebo poškození vozidel neznámým pachatelem. „Během Vánoc se zatím neznámý pachatel v noci z 24. prosince na 25. prosince v Mariánských Lázních vloupal do kostela a odcizil odtud finanční hotovost ve výši 30 tisíc korun," dodala Kateřina Krejčí s tím, že po zloději policisté pátrají.