Taneční soubor Mirákl pod vedením Andrey Burešové se do konce roku chystá hned na trojici prestižních akcí. Reprezentovat bude na soutěži Dance Life Expo a na mistrovství světa ve dvou různých disciplínách. Jednu ze členek vyslal soubor dokonce trénovat na newyorskou Broadway.

„Konec roku s sebou přinese vyvrcholení naší sezony. Na Tanečním veletrhu Dance Life Expo se jako mistři republiky utkáme s dalšími jedenácti držiteli zlatých medailí. Porota i diváci pak společně rozhodnou, kdo z nás je mistr mistrů," prozradila Andrea Burešová. Soutěžit bude Mirákl s choreografií W.A.Y. Připravil k ní i klip, s nímž se bude prezentovat.

Na konci listopadu se tanečnice vypraví do německé Riesy, kde proběhne Mistrovství světa v show dance. V prosinci je pak čeká Mistrovství světa v modern a jazz dance v Polsku. „Tam budeme reprezentovat s celkem devatenácti choreografiemi napříč všemi věkovými kategoriemi. Všem se podařilo nominovat na základě výsledků z letošních soutěží," vysvětluje Burešová. Její svěřenkyně dokázaly letos získat 9 titulů mistrů ČR a 10 titulů vicemistrů. „I v dětských soutěžích tančíme v nejvyšší lize soutěže. Na samotném mistrovství pak tančíme po boku profesionálních souborů z celého světa. Ty si s sebou kromě trenérů vozí své fyzioterapeuty, psychoanalytiky… Jsem pak na svoje svěřenkyně neskutečně hrdá, když v početném startovním poli s těmito profíky dokáží držet krok. Často jsou dokonce i krok před nimi, protože tančí i srdcem," popisuje Burešová.

Příprava na soutěže je podle slov trenérky náročná. Začala už v srpnu, tanečnice absolvovaly bezpočet stáží a workshopů. Sedmnáctiletá Markéta Vajdíčková se dokonce podívala do New Yorku. Zatančila si i na Broadwayi. „Díky Miráklu mám teď kamarády se stejným koníčkem po celém světě. Myslím, že tanec bude součástí mého života už navždy," říká tanečnice.

„Markéta z New Yorku přivezla do Miráklu spoustu nadšení a nové inspirace. Příští rok se tak nejen Sokolov může těšit na nové, moderní choreografie," uzavírá Andrea Burešová.