V místě městská společnost těžila dřevo po únorové vichřici, lokalita je navíc silně zasažená kůrovcem. A právě tyto práce odhalily problém ve svahu.

"Ne, že by k uvolnění skalního masivu došlo kvůli těžbě, ale po odtěžení stromů se odhalil pohled na svah a je nyní zřejmé, že místo se musí zasanovat více, než se předpokládalo," uvedl pro Deník karlovarský geolog Tomáš Vylita.

Práce v terénu byly podle ředitele Lázeňských lesů Stanislava Dvořáka poměrně náročné. "Stráň je velmi strmá a pracovníci měli velký problém se na ní vůbec udržet," konstatoval ředitel lesů. S odtěžováním kalamitního a kůrovcového dřeva začaly Lázeňské lesy asi před 14 dny, kdy musely kvůli pracím omezit provoz na komunikaci, která je nyní zavřená celá.

Nový obchodní komplex poblíž Růžového Vrchu bude hotový až za pár měsíců.
Podívejte se: Ruští investoři dokončují obchodní komplex v Jáchymovské

Řidiči budou muset přes Březovou jezdit asi dva měsíce. "K vyloučení veškerého provozu a úplné uzavírce muselo město přistoupit na základě čtvrteční kontroly provedené statikem a geotechnikem, kteří stav masivu nad komunikací označili za havarijní s rizikem pádu uvolněných kamenů. Od čtvrtka 24. března od 16 hodin je silnice uzavřená. V nadcházejících dnech bude stanovena technologie a rozsah zabezpečovacích prací. Uvolněné kameny budou muset být odstraněny a skalní masiv zajištěn. Do té doby bude komunikace v úseku mezi oběma odbočkami do Březové úplně uzavřená a objízdná trasa bude vedena obcí Březová. Předpoklad dopravního omezení jsou maximálně dva měsíce," upřesnila mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

Řidiče čeká částečné omezení ale i v opačném směru, a to od přehrady na Doubí. Pracují tam silničáři Ředitelství silnic a dálnic. "Opravujeme komunikaci, ale také jsme se pustili do pravidelného pročištění svahu od náletových dřevin," doplnil ředitel silničářů Lukáš Hnízdil.