Do krajského města se každoročně sjíždí několik desítek chovatelů, kteří soutěží o nejkrásnějšího kočičího mazlíčka. Akce se také těší velké účasti zahraničních návštěvníků. „Zírám, co všechno existuje za plemena. Minimálně o polovině z nich jsem dodnes neměl ani tušení," uvedl návštěvník Zbyněk Touška z Karlových Varů. Při jeho letošní premiérové návštěvě akce mu přecházel zrak.

V předsálí ´Liďáku´ pak mohli návštěvníci zakoupit vše potřebné pro spokojený kočičí život. Klece, obojky, pelechy, krmivo, hračky a vybírat mohli i z několik typů písků do kočičích záchodků. Každý byl vhodný pro jiný typ kočky a její vylučování. Obchodníci pak byli i vtipně stylizováni do kočičích masek.

Urvat nějaké body se tu snažily kočky perské, britské, norské lesní, mainské mývalí anebo také thajské kočky, pocházející ze Siamu, dnešního Thajska.

Tento momentální kočičí svět se stal vhodnou návštěvou pro rodiny, které využily sobotního odpoledne k výletu. Dětí tam pobíhalo nespočet a jejich prstíky zkoušely snad všechny typy srstí.