S velkým ohlasem se mezi veřejností setkal nápad pořádat procesí ke kapli svaté Maří Magdalény. Lidé se proto ptají, zda poutníci v Kamenici u Březové na Sokolovsku vyrazí na první adventní neděli i letos.

„Mohu všechny uklidnit, že ano," ujišťuje starosta Březové Miroslav Bouda. Jak upřesnil, myšlenka pouti vznikla v rámci rekonstrukce kapličky. Jak potvrdil, již při vysvěcení kapličky se projevil obrovský zájem občanů. Letošní pouť se uskuteční v první adventní neděli, a to 1. prosince. Od 15.30 vystoupí v Kamenici střídavě pěvecký sbor z Lokte Cubitus, který má v repertoáru skladby renesanční a pro zpestření i tvorbu současnou. Dále zde zahraje dechový orchestr Březováček. Tolik očekávaná chvíle přijde na řadu v 16 hodin.

V tu dobu totiž požehná adventnímu věnci loketský farář Majkov, který také zapálí první svíci. Již proslulý je výrok březovského starosty, že trocha duchovna nikomu neuškodí. A nejen to. „Procesí vždy vypadá jako jedna pospolitá rodina. Zdejší krásnou vyhlídku doporučuji každému. Je vidět na Chebskou i Sokolovskou pánev, v dáli se leskne hladina Jesenice, a když je příznivé počasí, je možné zahlédnout i Klínovec," dodal Bouda.

Zájemců o pouť přibývá. „Má známá byla na Kamenici při požehnání svatému věnci a zapálení první svíčky minulý rok a byla nadšená. Letos se tam chystám s ní," uvedla jedna ze seniorek z Březové.