TyfloCentrum v Sokolově se jako každý rok zapojí do celostátní sbírky Bílá pastelka. Studenti sokolovského gymnázia tak 15. října pomohou vybrat peníze na podporu nevidomých. Současně TyfloCentrum pořádá také den otevřených dveří, kdy zájemcům předvede vybavení střediska nebo práci se slepeckým psem.

„S Bílou pastelkou nám letos pomůže osmnáct studentů gymnázia. Budou procházet po městě s devíti kasičkami a nabízet bílou pastelku s bločkem. Cena je 20 korun," vysvětluje Gertruda Maruščáková z TyfloCentra. Studentů se podle ní hlásí dost. „Necháváme jim trička, tak se těší," směje se Maruščáková.

TyfloCentrum ale na 15. října chystá také den otevřených dveří. „Zájemcům ukážeme prostory střediska, předvedeme kompenzační pomůcky, co máme k dispozici. Přijde také pán s vodicím pejskem," vykládá pracovnice. „Budeme otevření veškerým dotazům. Připraveno je i promítání DVD s informacemi o nevidomých," říká.

Ve středisku si bude možné prohlédnout i výrobky některých klientů. „Pravidelně pořádáme rukodělné dílny pro klienty s lehčím zrakovým postižením. Tvoří třeba šperky nebo modelují z fima," dodává Gertruda Maruščáková. „Zájem je také o kurzy simulované střelby. Do budoucna bychom je rádi spojili s bowlingem. Záleží ale, jak nám kde vyjdou vstříc," uzavřela.