Nadační fond Ještěřice tam uspořádal další ze svých vánočních benefičních koncertů. Díky návštěvníkům benefičních koncertů, které nadační fond připravil během adventu, bude zase pomáhat tam, kde je to zapotřebí.

„V rámci svých akcí dáváme prostor regionálním zpěvákům a zpěvačkám. Nováčkem v našem adventním seriálu byl duet Petr Gabriel Habart a jeho pěvecká partnerka Petra de Dios,“ řekla předsedkyně nadačního fondu Miluška Merklová.

Zpěvačka je absolventkou Plzeňské konzervatoře a vyučuje zpěv. Petr Habart byl 25 let členem smíšeného kraslického pěveckého sboru Vivat Musica, kde působil jak sborově, tak i sólově. Již asi 15 let spolupracuje s hudebním skladatelem a dirigentem Milošem Bokem.

„Těší nás, že můžeme pomoci nadačnímu fondu. Zazněly písně světoznámých interpretů, ale také známé skladby z muzikálů,“ konstatoval interpret.

"Celkový výtěžek ze Stříbrné je 6295 korun. Částka ze vstupného činé 3010 korun a bude užita na příspěvky pro potřebné. Zbytek výtěžku, který utržila děvčata ve stánku, bude vložen na provozní část fondu," konstatovala Merklová. 

Po koncertě v kraslickém kostele byl ten ve Stříbrné v pořadí druhý. Třetí koncert bude v sobotu v bublavském kostele a na Štědrý den se koná v Kraslicích Štědroranní výklus.