Značka Regionální potravina seznamuje spotřebitele s oceněnými regionálními potravinami a zároveň tak podporuje malé a střední producenty z regionů.

Letošního klání se v Karlovarském kraji zúčastnilo 71 produktů od 14 výrobců. „Soutěž o tuto prestižní značku probíhá už devátým rokem a na svém kontě má mnoho vynikajících potravin, dobrot a delikates. Jejím smyslem je propagace výrobků jednotlivých krajů, podpora domácích producentů lokálních potravin a motivace zákazníků k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců.

Spotřebitelé si mohou v současné době vybírat z 525 oceněných produktů,“ uvedla Vladimíra Nováková, mluvčí Státní zemědělský intervenční fond, který značku spravuje.

O Regionální potravinu soutěží každý kraj v devíti kategoriích. Ocenění získávají nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky. A co vše se skrývá pod přívlastkem regionální?

„Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu, například se může jednat o krajové speciality,“ poznamenala Nováková.

Oceněné produkty
Učňovské párky (Roman Krčma, Karlovy Vary)
Tvaroh (Jiří Sýkora, Velká Hleďsebe)
Tvarohový dezert Káča (farma Belina)
Rychnovský chléb žitný (Antonín Baborovský, Dolní Rychnov)
Bezé roláda (Cukrárna Ondra)
Světlý ležák 12° (Pivovar Permon)
Žlutické sušené švestky (Regent Plus)
Olej z ostropestřce mariánského (Bohemia Olej)