Spor kvůli případné rekonstrukci hasičské zbrojnice pořádně zahýbal Krásnem na Sokolovsku. Občanské sdružení Hasiči sobě – Krásno mělo získat na přestavbu chátrající hasičárny téměř dvoumilionovou dotaci. Jednatelka sdružení Lenka Sidorjaková ale viní radnici ze snahy o zmaření projektu. Starosta města Miroslav Kirejev se však brání. Podle něj se Sidorjakové dotaci nepodařilo získat, proto se snaží hledat zástupného viníka za zmařené dosavadní investice.

„Občanské sdružení jsme založili za účelem získávání dotací pro město. Rekonstrukce a přístavba hasičské zbrojnice měla být první vlaštovkou. Podařilo se nám získat dotaci 1,8 milionu korun, a po určitých komplikacích s městem uzavřít partnerskou a nájemní smlouvu na budovu zbrojnice," vysvětluje Sidorjaková.

„Ve chvíli, kdy se ale mělo začít jednat s dodavatelskou firmou,jsme zjistili, že ve zbrojnici někdo vyměnil zámek. Schůzku se zástupci firmy jsem tedy musela odložit. Následně mi město přislíbilo dva klíče od nového zámku – jeden pro mě a jeden pro zástupce firmy. Na radnici mě ale místo toho čekal předávací protokol, který je v rozporu s nájemní smlouvou. Mimo jiné v něm stálo, že dodavatelská firma nesmí využívat zázemí hasičárny, což by v podstatě realizaci znemožnilo," říká Sidorjaková. Podle ní za komplikacemi stojí osobní spory. Ve městě totiž byla v předchozím období starostkou.

„S rekonstrukcí hasičské zbrojnice nemám nejmenší problém. Zámek jsme nechali vyměnit proto, že dlouhodobě nevyhovoval bezpečnostním standardům," uvedl současný starosta Krásna Miroslav Kirejev. „Uznávám, že to bylo asi v nevhodnou dobu. Už jsem ale jednal se zástupci dodavatelské firmy. Nový klíč od hasičárny mu předám osobně. Dokonce jsme se dohodli, že jim před radnicí vyhradíme prostor na buňku a k užívání přenecháme i sociální zařízení,"řekl.

„Důvod je ten, že v prostorách hasičárny je uloženo drahé vybavení. A jsem si jist, že uhlídat jej není v silách nájemců. Proto chci mít přehled, kdo klíče bude vlastnit," vysvětluje Kirejev.

Podle něj Sidorjaková na realizaci nedokázala získat dostatek peněz a snaží se teď vinu svalit na město. „Osoba, která v minulosti rozkrádala obecní rozpočet, těžko v tomto může čekat mou důvěru," uzavřel starosta.