„Srdečně zveme bývalé učitele, žáky i širokou veřejnost na poslední rozloučení s naší 4. ZŠ, kterou v říjnu čeká demolice. Na jejím místě chce město postavit dům pro seniory. Zatímco dříve nás naše čtyřka připravila pro život, poznali jsme tady první lásky, nabyli vědomosti a našli celoživotní přátele, místo může smysluplně žít dál," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová, která je bývalou žákyní a nad akcí převzala záštitu.

Každý, kdo na místo přinese svou školní fotografii, dostane dárek v podobě místního piva Permon ve zvláštní edici s pamětní etiketou Poslední zvonění čtyřky.

Školu se městu nepodařilo prodat a nechtělo riskovat, aby se z ní stala ubytovna, která by mohla být problémová. Zájemci byli, ale k prodeji nedošlo.
Lidé bydlící v blízkosti školy dokonce sepsali několik petic proti prodeji bývalé školy. Posudek ohodnotil cenu budovy na 19 milionů korun. Její tržní hodnota je však o mnoho menší. Město jde proto stále s cenou dolů a nyní nabízí budovu za zhruba tři miliony korun.

Podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce se částka kolem tří milionů přiblížila tržní ceně. Podle jeho slov nemohlo město ihned prodávat budovu za nejnižší cenu. Bylo prý třeba chovat se jako řádní hospodáři. Nyní však město zvažuje, co dál. „Pokud bychom měli za prodej dostat jeden nebo dva miliony, navíc s tím rizikem, že tam vznikne ubytovna, tak to raději zbouráme," řekl Jakobec. Podle něj má město při prodeji minimální možnost pojistit si budoucí využití objektu. Ten by se tak dal relativně snadno přestavět třeba na byty.

Program posledního zvonění na bývalé 4. ZŠ:

15:00 – zahájení prohlídky s výstavou fotografií a ukázkami z kroniky uvnitř školy
16:00 – hromadné focení účastníků před budovou školy s pamětní cedulí
16:30 – poslední zvonění
15:00-18:00 – DJ David Smrž – hity 60., 70., 80. let