V soutěži s názvem Stavby Karlovarského kraje má i Sokolov svá želízka. V kategoriích Realizovaná stavba, Projekt či Zachráněná památka má vždy po jednom zástupci.
Mezi zachráněnými památkami je to rozhledna Hard, která se tyčí nad nemocnicí. Město uvedlo památku z roku 1908 v letech 1999 až 2001 do původní podoby. Liší se pouze v několika detailech.

Mezi projekty lze hlasovat pro Revitalizaci náměstí Budovatelů v Sokolově. Náměstím celodenně prochází velké množství lidí. Nemají zde však motivaci k zastavení, náměstí ožívá spíše ve výjimečných chvílích, při konání společenských a kulturních akcí.

A do třetice, realizovaná stavba. Hlasovat lze pro revitalizaci sokolovské nemocnice, pavilon B, iktová jednotka. Jedná se o modernizaci a rozšíření kapacity Iktového centra, které zajistí dostupnost specifické péče pacientům s akutními cévními mozkovými příhodami z celého Karlovarského kraje. Pro stavby či projekty mohou zájemci hlasovat do 6. června do 16 hodin na adrese www.stavbykarlovarska.cz.

Do soutěže se letos přihlásilo celkem sedmadvacet staveb a šest projektů. Nejlepší stavby a projekty budou vyhlášeny v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2014.