V Chebu se závod koná od roku 2015. Letos se běžci sejdou před chebským Špalíčkem v sobotu 27. srpna a organizátoři z Rozběhnito.cz si pro ně opět připravili velké sportovní odpoledne. „Kromě hlavního závodu na 10 kilometrů se v historickém centru a jeho okolí poběží i poloviční varianta závodu, která od loňského ročníku nese název Pětka Jana Minaříka, což je závod na 5 kilometrů. Na běžce čeká velice atraktivní trať městem, rekreačním areálem Krajinka, po hrázi přehrady Skalka, dominantní zlatý ovál atletického stadionu i jedinečná chebská falc,“ sděluje za Rozběhnito.cz Michal Ouřada.

Na tradiční chebské závody se těší i Kateřina Dušková z Chebu, která je zároveň maminka dvou malých sportovců. „Musím přiznat, že nemáme vůbec natrénováno, tedy já ne. Mé děti jsou přece v tom pohybu zdatnější, ale řekli jsme si, že to bude naše rodinná výzva, a že to prostě dáme. Já si hodím rovnou desítku,“ směje se Katka Dušková.

Zubaři - ilustrační foto.
V Chebu se strhla lavina kritiky na nové zubaře, město se rozhodlo reagovat

Sportovní odpoledne v Chebu zahájí závody dětí. „Ty se poběží přímo po náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a nabídnou nevšední atmosféru velkého závodu. Menší závodníci do 6 let věku zaběhnou 500 metrovou trať a starší děti do 15 let poběží dvě kola, a to je 1000 metrů. Pro děti bude připraven také bohatý doprovodný program plný her, který zajistí oficiální partneři akce,“ dodává Ouřada.

Díky projektu ČUS – Sportuj s námi! bude reportáž z letošního ročníku vysílána v týdnu po akci na programu ČT sport. Všechny informace jsou pod odkazem www.valdstejnova10.cz