Jednu z posledních lukrativních parcel ve svém majetku, která se nachází na hranicích s lázeňským územím, se rozhodlo prodat město Karlovy Vary. Jde o stavební pozemek v lokalitě Hálkův vrch, která se nachází mezi Petřínem a Moravskou ulicí. Jak vysvětlil náměstek primátorky Josef Kopfstein (Karlovaráci), o parcelu má zájem společnost Bytinvest. Jejím jediným akcionářem je Larisa Achmedbekova.

"Není to poprvé, kdy jsme u tohoto pozemku udělali odhad ceny. Podle třetího měl hodnotu 8 milionů, ten současný, už čtvrtý, říká, že stavební parcela má cenu přibližně 14 milionů korun," uvedl náměstek primátorky.

"Jde o plochu, která není udržovaná. Máme nějakou vizi, jak by se s ní mohlo naložit. Prioritou zkrátka je, aby se lokalita zkulturnila, protože její současný stav neodpovídá tomu, že se nachází v lázeňském městě," poznamenal Kopfstein.

Nové sloupky před ZŠ Poštovní.
Zaparkovat ráno před karlovarskými školami je peklo. Radnici dochází trpělivost

Společnost Bytinvest přitom vede s městem Karlovy Vary dlouholetý soudní spor ohledně zmařené investice v nedaleké Moravské ulici. Tam si měla firma od města kupovat stavební pozemky, ale nakonec z toho sešlo. "Po městě žádá Bytinvest 6,5 milionu korun jako odškodné za zmařené investice. Domníváme se, že pokud by si společnost pozemky na Hálkově vrchu koupila, spor by se tím mohl ukončit," doplnila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) s tím, že pokud se ale o stavební parcelu přihlásí více uchazečů, rozhodne o budoucím majiteli licitace, tedy nejvýše nabídnutá cena.