Zbylých sedm mostů a lávek v obci patří městysu Svatava, který je postupně opravuje. Na rozlohu Svatavy je tolik mostů a lávek poměrně dost, a někteří jí dokonce přezdívají, s trochou nadsázky, Benátky Sokolovska. Mezi tamními mosty je i jeden historický unikát.

„Právě opravovaný most patří krajské správě a údržbě silnic. Zbylé mosty a lávky v obci jsou naše. Postupně se opravují. Zbývají ještě dva. Most u přádelny a lávka pro pěší u náhonu přes Lomnický potok," řekl místostarosta Svatavy na Sokolovsku Vladimír Adamec.

Kromě tohoto potoka překlenují mosty ještě řeku Svatavku. Celkově má Svatava osm mostů a lávek. „Uzavřený most není naštěstí až tak velkou komplikací, dá se objet například po nově vybudovaném obchvatu," kvituje jeden z řidičů.

Mezi mosty má Svatava jeden unikát. Jde o historický skvost z roku 1912, most s pisoárem. Ten se dočkal rekonstrukce před 4 lety. Pisoár dokonce fungoval ještě asi do roku 1970 jako veřejný. Nyní zůstalo zázemí zřejmě výběrčího už jen jako památka na doby minulé.
Most sice není vyhlášen technickou kulturní památkou, ale je zařazený mezi zajímavé technické dopravní stavby v regionu.