Speciálním velikonočním razítkem začala tisknout pošta v Kraslicích na Sokolovsku. Na pohlednicích nebo obálkách se tak objeví ojedinělý nápis Velikonoční pošta Kraslice, který poputuje do celého světa.
Na razítko přitom netrpělivě čekají filatelisté. Pošta totiž letos tiskne novým motivem. Na příležitostném razítku je nově vyobrazený kohout s kraslicí, datum a právě nápis Velikonoční pošta Kraslice. Pošta už registruje první zájemce.

„Zatím k nám dorazilo jen několik málo psaní. Jde zejména o filatelisty, kteří chtějí mít ve sbírce nový motiv," řekla Deníku vedoucí kraslické pošty Iva Vlčková. Největší nápor pošťačky očekávají až zhruba týden před Velikonoci. To se často ani nezastaví. „V takových případech tiskne na poště, kdo má zrovna volné ruce. Každý rok ofrankujeme velikonočním razítkem až 40 kilogramů pohledů a dopisů," doplnila.

Poslední roky je ale o velikonoční poštu menší zájem. Lidé zřejmě raději pošlou SMS zprávu nebo k Velikonocům pogratulují mailem. Zájem o tradiční pohlednice tak upadá. Letošní nový motiv by ale mohl být tahákem.

„Už jsem psaní poslal, mám všechna velikonoční razítka," pochlubil se filatelista Milan Hnátek.
Pošta začala příležitostným razítkem tisknout 1. dubna a pokračovat bude až do 21. dubna. Psaní směřují do celého světa. Nejvíce jich putuje po Evropě, zejména do Německa nebo Slovenska. Pohled s nápisem Velikonoční pošta Kraslice ale přeplul i oceán a objevil se ve schránce i v Austrálii.

Velikonočním razítkem letos pošta značí zásilky už potřinácté. A jak je možné razítko získat? Na přání, které chcete poslat, musí dotyčný napsat adresu toho, komu je přání určeno, a nalepit poštovní známku. Přání je pak nutné vložit do čisté obálky, kterou je potřeba také oznámkovat a poslat na adresu Velikonoční pošta, náměstí 28. října 1705, 358 01 Kraslice.

Město je kvůli svému názvu s Velikonocemi často spojované. Už příští týden se tu uskuteční unikátní výstava malovaných vajíček Kraslice v Kraslicích.

Paradoxem ale je, že jméno města s malovanými vajíčky nemá nic společného. Kraslice jsou totiž českým přepisem německého názvu Grasslitz, tedy palouk.