Příspěvek nese titul "Fotopast - video, Krušné hory - Horní Halže - České Hamry. Vlci se vrací. 26.1.2023", a lidé to vehementně komentují. Jenomže záběry z fotopasti rozhodně nejsou z oblasti Českých Hamrů, které se nacházejí kousek od německo - českých hranic nedaleko Klínovce. Jde o vlky z Kanady, a video natočil Andrew Paul Hendry, kanadský biolog a profesor na katedře biologie a Redpath Museum na McGill University. Aktéři, kteří video sdílí na sociálních sítích jako pravdivé, byli už některými komentujícími upozorněni, že jde o poplašné zprávy a že by to měli napravit.

Že jde o hoax, varuje i facebooková skupina Ochrana velkých šelem: "Pozor, od víkendu se šíří další VLČÍ HOAX, konkrétně s video s černými vlky. Záběry rozhodně nepochází z Krušných hor, ani z Broumovska. Tito tmavě zbarvení vlci se totiž vyskytují v Severní Americe. Originál videa jsme dopátrali na IG kanále kanadského evolučního ekologa, odkud je i sdílený printscreen. Prosím, pokud ještě video někde zachytíte nebo vám ho někdo pošle, sdílejte originál i vy. Děkujeme a díky Krušnoholka - Štěpánka Kadlecová i všem dalším, kteří na nepravdivé informace upozornili nás nebo jejich šiřitele."

Mykolu Moiseieva přivedla ke Krajskému soudu Plzeň eskorta z vazby.
Zabil kamaráda ranou do srdce. Bodl se sám, tvrdí soudu

Vlci se sice do Krušných hor vrátili, rozhodně tady nejsou ale zastoupení v takovém počtu jako na zmíněném videu. Pro zdárnou symbiózu vlků a lidí hodně pomáhají vlčí hlídky spadající pod organizaci Hnutí duha. Vloni žily na území Krušných hor dvě smečky a pravděpodobně jeden vlčí pár. "Vlků je od roku 2020 v Krušných horách v podstatě stále stejný počet, je jich kolem deseti," informovala před rokem Štěpánka Kadlecová z Hnutí Duha zvaná Krušnoholka, jedna z hlavních koordinátorek vlčích hlídek v Krušných horách.