Původní termín otevření bazénu byl stanoven na začátek července, ten však nebyl dodržen kvůli problémům s podložím a základy stavby. "Konec srpna určitě není termín, který by městu jako investorovi i veřejnosti vyhovoval, i proto je vstupné do bazénu po zbytek letošního roku zdarma. Naštěstí se zdá, že konec léta přinese ještě několik teplých dní, a vyhřívaná voda umožní koupání i v teplejších dnech babího léta, kdy přírodní koupaliště už budou příliš studená," uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Venkovní bazén bude k dispozici i návštěvníkům krytého bazénu, při návštěvě bazénového centra se mohou osvěžit koupelí pod otevřeným nebem. To neplatí naopak, návštěvníci venkovního bazénu nemohou automaticky (bezplatně) využívat krytý bazén.

"V areálu venkovního bazénu platí prozatímní zákaz vstupu na vymezené plochy, část areálu je zatravněna předpěstovaným travním kobercem, a ta je volně k využití. Vyhrazené, v tuto chvíli nezatravněné plochy jsou osety travním semenem a do příštího jara prosíme veřejnost, aby se zdržovala mimo ně. Omezení vstupu bude zřetelně vyznačeno," poznamenal mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Venkovní bazén s čistou vodou nabídne v nerezové vaně o délce 25 metrů a šířce 12 metrů tři plavecké dráhy s hloubkou od 1,6 metru a dále rozdělený prostor pro větší děti s hloubkou od 0,9 m a klouzačkou a menší děti s hloubkou od 0,3 metru a prostory na trávníku pro opalování. Je zde i dětský koutek s pískovištěm a houpačkami. Plocha bazénu je 385 metrů čtverečných a teplota vody by se měla pohybovat od 27 do 29 stupňů. Propojení se stávajícími technologiemi KV Areny, a tím pádem možnosti dohřívání vody v bazénu by měly v klimatických podmínkách Karlových Varů být od další sezóny přibližně od května do září.

Venkovní bazén bude otevřen denně od 9 do 19 hodin.