Takový byl letošní 16. ročník Karlovarské Spa Resort Sanssouci Veteran Ralley. Mezi účastníky řidiči se vyskytovaly i řidičky. Jednou z nich byla i Romana Toušová.

„S kamarádkami jsme dorazily v Aeru 30, vyrobeném v roce 1936. Auto patří mému tátovi, který veterány sbírá. To on mi ho půjčil. Hlavně protože se tam vejdeme čtyři holky a k tomu i naše spodničky," sdělila s úsměvem Romana.

„Pokaždé když vyrazíme, tak je to dámská jízda. Dřív jsme jezdily ve staré Škodě Felicii, ale tam nebylo tolik místa. Zato byla o hodně jednodušší na řízení, aero se mi řídí hůř. Řazení je problém, protože je tu úplně jinak a k tomu všechny ty meziplyny," řekla Romana.

„S veterány jezdím už takových šest sedm let. A samotné aero jezdí čtrnáct dní. Pro nás pro všechny je jeho největší výhodou ten prostor na spodničky," smála se Romana.

„K veteránům jsem se dostala přes tátu. Do Sokolova jsme dorazily s tím, že jsme se chtěly hlavně projet. Osobně mám ráda hlavně anglický auta, jako je MG Austin," řekla Romana.

„V sobotu to byla druhá jízda s aerem. Během té první, kdy jsme vyrazily z Drahovic a dojely jen k Becherovce, se auto rozbilo. Seděly jsme v autě. Chlapi z okolí se seběhli a hned nám pomáhali. Být ženou v autě má zkrátka své výhody. A my si v tu chvíli připadaly jako lady," vyprávěla Romana.

„Nejvíce nás na ježdění baví mávat. Za jízdy si dokonce i zpíváme. Sedneme si a hned máme rohlík na puse. Zkrátka si užíváme každou radostnou dámskou jízdu," řekla s úsměvem Romana. „K veteránům jsem se dostala přes tátu, který organizuje tyhle závody. Před lety mi řekl, ať to zkusím, tak jsem to zkusila a chytlo mě to. Pak jsem přemluvila kamarádky a od té doby spolu jezdíme," sdělila Romana.