Obec hodlá nabídnout další pozemky k prodeji. Posune se tak opět o něco blíže k sousednímu Chodovu. Rozšíření Vintířova pokračuje. Dva dlouholeté sousedy od sebe bude dělit už jen chodník, který dokonce vedení Chodova a Vintířova nechalo vybudovat společně. Stezka pro pěší se rozšířila i směrem na Starou Chodovskou.

„My už de facto jedním krokem v Chodově jsme a vůbec nám to nevadí. Chodník, který nás od sebe rozděluje, už skoro považujeme za symbolický. Připravujeme území, které nabídneme k prodeji. Jedná se o část Vintířova, kde v minulých letech už stavba několika rodinných domů proběhla. Celkem na místě během tří let přibylo 12 domů. Lokalitu jsme rozšířili pod místní vodárnu kolem rybníka. Parcely budou zasíťované, připravené pro stavbu," informoval starosta Vintířova Jiří Ošecký.

Vedení obce od další výstavby očekává návrat mladé generace. Nabídne proto 14 parcel, už teď je o ně velký zájem. Do výběrového řízení se přihlásilo 16 zájemců.

Od roku 1990 se Vintířov rozrostl výrazně, přibylo zde 40 rodinných domů a počet obyvatel výrazně stoupal. Vadou na kráse přesto byla velká nezaměstnanost. „Přestože naše obec má ve svém okolí mnoho fabrik a jiných zaměstnavatelů, řešili jsme nedostatek pracovních míst. Řekl bych, že se situace zlepšila, sami jsme zvědaví, jak jsme dopadli. Během brzké doby bychom totiž měli obdržet výsledky statistiky. Dlouhou dobu jsme je neměli k dispozici," dodává starosta.

Pozemky, které obec nabízí, v sobě nesou už dávnou historii meziválečného období. V té době totiž bylo v územním plánu na místě stavět, nakonec se od záměru upustilo. Po více než osmdesáti letech se tak naplní původní záměry obce.

Lokalita projde velkou rekonstrukcí, to by mohli ocenit především místní obyvatelé. Rybník pod vodárnou by do budoucna mohl sloužit jako koupaliště. Úprava rybníka a výstavba dětského hřiště, to vše je zatím v plánu.

„Prodej pozemků v obci neřeším, pokud se rozrosteme, jedině dobře. Lokalita pod vodárnou je pěkná, kdyby se tam něco opravdu udělalo, ať už koupaliště nebo něco pro děti, určitě by to pomohlo i pro rozvoj. Já jsem tady spokojený proto, že mám klid. Vintířov mi nabízí bydlení kousek od města a zároveň mám blízko své zaměstnání. Zároveň máme bohatou kulturu,"myslí si obyvatel obce Alexander Štoll.

Autor: K. Čurlinová